Odpowiedz

[News] Pracownik Google’a wykrył poważną usterkę w Windows

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Exclamation 

Pracownik Google’a wykrył poważną usterkę w Windows


Windows 7, a być może również jego wcześniejsze i późniejsze wersje, posiada lukę w zabezpieczeniach, która może sprawić niemało kłopotów. Odkrył ją specjalista ds. zabezpieczeń w google, Tavis Ormandy. O znalezisku poinformował publicznie.
Pracownik Google’a wykrył poważną usterkę w Windows
Według Tavisa Ormandy’ego, usterka dotyczy sterownika jądra, a konkretniej pliku Win32k.sys. Firma Secunia potwierdza istnienie problemu i twierdzi, że występuje on w systemie Windows 7 Professional, dodając, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Windows 8 i wcześniejsze wersje systemu Microsoftu również mogą ją zawierać.

Usterka pozwala cyberprzestępcom na wykonywanie ataków typu denial-of-service, może też zostać wykorzystana do nadania większych uprawnień użytkownikowi o ograniczonych uprawnieniach. Błąd nie może być wykorzystany zdalnie, włamywacz musi znajdować się przy komputerze.

- Otrzymaliśmy już zgłoszenie o możliwym problemie z Windows i go sprawdzamy. Nie wykryliśmy żadnych ataków z nim związanych, ale podejmiemy odpowiednie działania, by chronić naszych klientów – twierdzi Dustin Child, przedstawiciel Microsoftu.

Ormandy ma do tego bardziej krytyczne podejście. Jest zdania, że Microsoft nie szanuje specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem komputerów. – Pamiętajcie, że Microsoft traktuje specjalistów z wielką wrogością i ciężko się z nim współpracuje. Radzę rozmawiać z nimi używając pseudonimu, poprzez sieć Tor lub chociaż anonimową pocztę – twierdzi.

Za: chip.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

24.05.2013 15:13

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Poważna luka w Windows 7 HrabiaHodon 0 1.762 11.06.2010 14:56
Ostatni post: HrabiaHodon
News Pierwsza poważna wpadka Windows 7 - tym razem na serio bend 0 1.926 24.12.2009 17:29
Ostatni post: bend
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook