Wątek zamknięty

Tryb drzewa | Tryb normalny |
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia sprawi, że Windows Phone stanie się drugim Androidem?

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1

Nokia sprawi, że Windows Phone stanie się drugim Androidem?


Nokia sprawi, że Windows Phone stanie się drugim Androidem?

Fragmentacja Androida jest jego największą bolączką. W sieci ostatnio pojawiły się głosy, że losy platformy Google z czasem podzieli również Windows Phone. Na pewno?

Android, choć rządzi na rynku smartfonów, to jest coraz częściej krytykowany, zarówno przez deweloperów skupionych wokół tej platformy, jak i użytkowników. System Google ma dwie poważne wady. Pierwszą jest fragmentacja całej platformy, która przyczynia się do drugiej z bolączek Androida - wolnego procesu aktualizacji do najnowszej wersji.

Gdybyśmy spróbowali postawić pod tym względem Androida obok Windows Phone, to okazuje się, że… nie ma co porównywać. Microsoft we wrześniu zeszłego roku udostępniając Windows Phone 7.5 Mango pokazał jak należy sprawnie przeprowadzić proces aktualizacji do najnowszego wydania oprogramowania. Użytkownicy Androida mogą jedynie o tym pomarzyć i w rzeczywistości są skazani na łaskę producenta smartfonu. Całkiem jednak możliwe, że platforma Windows Phone podzieli z czasem losy Androida, a firmą, która może do tego w największym stopniu się przyczynić jest…o dziwo Nokia?!? Takie głosy pojawiły się ostatnimi czasy w sieci web.

Jak wiemy, Finowie są od niedawna jednym z głównym pupilków Microsoftu. Nokia starając się ratować z beznadziejnej sytuacji na rynku smartfonów zawarła z gigantem z Redmond przymierze, którego owocem są Lumie - telefony udane i… nieco wyróżniające się wśród konkurencyjnych urządzeń z Windows Phone.

Nokia sprawi, że Windows Phone stanie się drugim Androidem?

To "coś", co wyróżnia Lumie wśród innych smartfonów z Windows Phone Nokia nie zawdzięcza tylko sobie. Microsoft podpisując umowę z Finami dał im fory względem innych producentów. Nokia oczywiście to wykorzystała i tak ma własny, dedykowany obszar w Windows Phone Marketplace z aplikacjami, które współpracują tylko z jej telefonami. Finom to jednak nie wystarczyło i postanowili (wraz z uaktualnieniem Tango) jeszcze bardziej pokazać swoją "odmienność" na rynku Windows Phone i znajdziemy teraz w Lumiach nowy, podpicowany Marketplace, który ponadto ma własną ikonę (wszak jakoś trzeba podkreślić to również wizualnie). Fakt ten spowodował, iż Nokię zaczęto posądzać o zmierzanie w kierunku fragmentacji mobilnych okienek. Czy jednak na pewno tak się stanie?

Raczej nie! Nokia nie udostępniając własnych aplikacji na smartfony takich firm jak chociażby HTC czy Samsung rzeczywiście nieco podkłada im nogę, ale w rzeczywistości nie powinno to przeważyć na fragmentacji Windows Phone. Pozostali producenci (chociażby ci wymienieni wyżej) powinni raczej zakasać rękawy i rozpocząć równą walkę z Nokią, zamiast tylko przyglądać się poczynaniom Finów, gdyż na razie tak to właśnie wygląda.

Windows Phone fragmentacja na razie nie grozi. Microsoft dosyć skrupulatnie walczy z tym problemem. Najlepszym dowodem na ten stan rzeczy jest wymóg, który gigant z Redmond zamierza postawić użytkownikom smartfonów z okienkami w przeciągu najbliższych (tygo)dni. Już niedługo uaktualnienie do Windows Phone 7.5 stanie się koniecznością. W przeciwnym wypadku nie będziemy mogli korzystać z nowych aplikacji z Windows Phone Marketplace. Problem może pojawić się dopiero wraz z Apollo. Jeśli system zagości tylko na nowych smartfonach. Tego jednak ciągle nie wiemy…

Źródło: WPCentral, fot.: Nokia

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

12.05.2012 06:02

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Pęknięty wyświetlacz - Jak odzyskać kontakty HTC Windows Phone 8 kamikadze15 2 7.880 10.10.2013 15:14
Ostatni post: irocket
Windows 7 Phone Dla Huawei G7007 XboxLive 1 16.623 17.07.2013 20:36
Ostatni post: szaumx
Z Windows Phone 7.5 nie zabłądzisz Windowsiak 0 2.015 09.11.2012 18:31
Ostatni post: Windowsiak
Windows Phone 7.5. Szybki przegląd Windowsiak 0 2.098 09.11.2012 18:20
Ostatni post: Windowsiak
Multimedia w Windows Phone 7.5 Windowsiak 0 2.173 09.11.2012 18:06
Ostatni post: Windowsiak
Kontakty i sieci społecznościowe w Windows Phone 7.5 Windowsiak 0 2.111 09.11.2012 17:53
Ostatni post: Windowsiak
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook