Odpowiedz

[News] Nie będzie Windows 7 E w Europie

 
Skymad
Niezarejestrowany
 
Post: #1
Information 

Nie będzie Windows 7 E w Europie


Microsoft poinformował, że rezygnuje z wprowadzania na europejski rynek specjalnej wersji E systemu Windows 7 pomimo tego, że alternatywny plan nie został jeszcze zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Przypomnijmy, że wersja E była odpowiedzią Microsoftu na zarzuty Komisji Europejskiej i konkurentów, że producent Internet Explorera wykorzystuje dominującą pozycję na rynku i dołącza swoją przeglądarkę do systemu Windows ograniczając w ten sposób wolny wybór użytkowników. Według założeń, pełna wersja Windows 7 (z przeglądarką) miała być w Europie w ogóle niedostępna. W międzyczasie jednak pojawiła się kolejna propozycja Microsoftu, by zamiast kłopotliwego wycinania przeglądarki z systemu zaoferować użytkownikom po pierwszym jej uruchomieniu ekran wyboru, z poziomu którego wszystkie konkurencyjne przeglądarki można pobrać jednym kliknięciem.

Choć wstępne opinie regulatorów unijnych były pozytywne, Microsoft zapowiedział, że do czasu oficjalnej akceptacji przez Komisję Europejską nic się nie zmienia - Windows 7 E był nadal aktualny. Odwrót nastąpił dzisiaj w nocy - po naciskach ze strony producentów OEM Microsoft zdecydował o całkowitej rezygnacji z wydawania wersji E. Jak poinformowała firma, z opinii zebranych od partnerów wynika, że nie podobała im się perspektywa konieczności zmiany preinstalowanego systemu po tym, jak już Komisja ekran wyboru zaakceptuje. Byli oni również zdania, że wycofanie wersji E w trakcie sprzedaży może wprowadzić spore zamieszanie wśród użytkowników.

Co dzisiejsza decyzja Microsoftu oznacza w praktyce? Kilka ważnych zmian. Po pierwsze, w Europie standardowo dostępne będą do kupienia wersje pełne oraz N (pozbawione Windows Media Player). Po drugie, Europejczycy będą mogli bez przeszkód przeprowadzać uaktualnienia "w miejscu" (bez konieczności usuwania Visty) - w sklepach pojawią się wersje Upgrade, których wcześniej miało nie być ze względu na techniczne problemy w uaktualnieniu Visty z IE do 7 bez IE. Niestety każdy kij ma dwa końce - pojawienie się uaktualnień oznacza, że Microsoft nie będzie oferował w sprzedaży pełnych wersji po cenie uaktualnienia. Osoby, które już złożyły zamówienia w ofercie przedsprzedażowej - w Polsce prowadzonej przez Vobis dla wersji Home Premium, Professional i Ultimate - otrzymają jednak swoje pełne wersje w pierwotnej cenie (czyli znacznie niższej cenie uaktualnienia).

Windows 7 E pomimo tego, że staje się dzisiaj tylko ciekawostką, już istnieje - został przez Microsoft przygotowany równocześnie z wersją pełną. Zainteresowanych jego wyglądem i zachowaniem odsyłamy do naszego artykułu Rzut okiem na Windows 7 E, gdzie sprawdzamy - teraz już tylko teoretycznie - jak wyglądałby Windows 7 bez Internet Explorera.

Źródło: dobreprogramy.pl

Nie będzie Windows 7 E w Europie

Co o tym myślicie? Ja uważam, że Microsoft powinien w końcu się zdecydować...

01.08.2009 11:14

Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 7 będzie wyświetlał powiadomienia nakłaniające do aktualizacji przeglądarki Portator 0 961 12.01.2016 08:01
Ostatni post: Portator
News DirectX 12 nie będzie obsługiwany przez Windows 7! Portator 1 2.740 18.11.2014 06:30
Ostatni post: Portator
News Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie Portator 0 1.205 04.10.2014 05:24
Ostatni post: Portator
News Windows 7 będzie żył krócej niż XP Portator 2 1.109 10.10.2013 20:51
Ostatni post: thermalfake
News Internet Explorer 11 będzie dostępny również dla Windows 7 Portator 2 1.504 19.09.2013 11:30
Ostatni post: siódmy
News Nie będzie DirectX 11.1 dla Windows 7? Portator 1 1.815 15.11.2012 19:15
Ostatni post: sevengosc
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook