Wątek zamknięty

Tryb drzewa | Tryb normalny |
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[News] Microsoft: reputacja numer 1 na świecie

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Microsoft: reputacja numer 1 na świecie


Według Kaspera Ulf Nielsena z Reputation Institute gotowość klientów do kupowania, rekomendowania, inwestowania czy chęci podjęcia pracy w 60% zależy od ich postrzegania firmy, a tylko w 40% od tego w jaki sposób oceniają jej produkty.
Microsoft: reputacja numer 1 na świecie
Firma Microsoft zajęła 1. miejsce w 2012 CSR RepTrak - światowym rankingu firm o najlepszej reputacji w obszarze CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) w 2012 roku. Ranking przygotowany został przez Reputation Institute, jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych zajmujących się zarządzaniem reputacją.

W dzisiejszej gospodarce reputacja oraz wartości, jakie stoją za korporacją są często równie ważne jak to, czym zajmuje się firma na co dzień. Mając tą wiedzę, Reputation Institute – firma konsultingowa z Nowego Jorku, zapytała ankietowanych o ich postrzeganie działalności przedsiębiorstw w trzech kluczowych obszarach: Obywatelstwo, Ład

korporacyjny i Miejsce pracy. Firma Microsoft zajęła pierwsze miejsce w kategorii Ład korporacyjny, a także otrzymała najwyższą ocenę w rankingu ogólnym. Raport został przygotowany na podstawie badania opinii 47 000 konsumentów w 15 krajach, którzy oceniali 100 światowych marek w oparciu o następujące kryteria:

- Obywatelstwo: „Spółka" jest dobrym obywatelem – wspiera ważne dla państwa obszary i dba o ochronę środowiska;

- Ład korporacyjny: „Spółka" jest zarządzana w sposób odpowiedzialny – podejmuje etyczne działania, jest otwarta i transparentna we wszystkich obszarach biznesu;

- Miejsce pracy: „Spółka" jest atrakcyjnym miejscem pracy.

Pierwsze miejsce w rankingu 2012 CSR RepTrak 100 Reputation Institute to ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla Microsoft. Firma prowadzi bowiem szereg działań w obszarze CSR na całym świecie, w tym w Polsce, a tak wysokie miejsce w rankingu pokazuje, że przynoszą one wymierne rezultaty. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft ogłosił szereg ważnych inicjatyw w tym zakresie. Wśród nich było uruchomienie we wrześniu 2012 Microsoft YouthSpark - globalnej inicjatywy, która 300 milionom młodych ludzi zaoferuje możliwości kształcenia, zatrudnienia i stymulowania przedsiębiorczości. We współpracy z rządami, organizacjami non-profit i firmami, Microsoft wspiera tym samym młodzież na całym świecie.

W październiku br. Microsoft zorganizował także 30. edycję kampanii Employee Giving, która pokazuje pasję i chęć pracowników firmy do zaangażowania społecznego i wpływania na pozytywne zmiany na świecie. Od 1983 roku pracownicy Microsoft zebrali 1 mld dolarów dla ponad 31 tys. organizacji non-profit. Od 2005 roku pracownicy firmy Microsoft w Stanach Zjednoczonych spędzili także ponad 2 miliony godzin pracując przy różnego rodzaju programach wolontariatu organizowanych przez firmę.

Jednym z przykładów działań CSR w Polsce jest Dialog z Interesariuszami. W grudniu przedstawiciele organizacji pozarządowych, organizacji studenckich, studenci oraz uczestnicy programów Microsoft spotkali się w siedzibie firmy, by wspólnie zastanawiać się jak zwiększać szanse edukacyjne i zawodowe młodzieży, rozwijać jej przedsiębiorczość, wspierać w rozwijaniu i realizowaniu pasji, a także jak Microsoft może wspierać realizację potrzeb młodych ludzi poprzez program YouthSpark. Było to jedno z kilku spotkań z reprezentantami poszczególnych grup interesariuszy z otoczenia firmy.

„Microsoft od wielu lat realizuje w Polsce globalny program odpowiedzialności społecznej, dostosowany do lokalnych potrzeb. Misją, która nam przyświeca, jest to, aby organizacje i poszczególni ludzie mogli w pełni zrealizować drzemiący w nich pozytywny potencjał. Wierzymy, że właściwie wykorzystane nowoczesne technologie są środkiem do poprawy ogólnie rozumianej jakości życia i harmonijnego wzrostu gospodarki” - mówi Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w Microsoft.

Więcej informacji na temat rankingu 2012 CSR RepTrak 100 Reputation Institute Raport znaleźć można na stronie: http://www.reputationinstitute.com/thoug...ptrak-100.

Za: chip.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2012 18:13 przez Portator.)

19.12.2012 18:07

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook