Odpowiedz

[News] Microsoft chce popularyzacji exFAT

 
HrabiaHodon
VIP

Liczba postów: 750
Post: #1
Information 

Microsoft chce popularyzacji exFAT


Firma Microsoft rozpoczyna nowy program licencjonowania systemu plików exFAT (Extended File Allocation Table). Ma on za zadanie spopularyzowanie tej technologii, przede wszystkim na urządzeniach przenośnych.

exFAT jest systemem plików obsługiwanym przez takie OS-y jak Windows 7, Windows Vista SP1, Windows Server 2008, Windows Embedded CE 6.0 oraz Windows XP SP2 lub SP3 po zainstalowaniu odpowiedniej aktualizacji. Przez wielu technologia ta uważana jest za bliską ideału jeśli chodzi o obsługę plików audio oraz wideo głównie ze względu na wsparcie dla większych dysków oraz plików (do 256 terabajtów). Dla porównania FAT32 współpracuje jedynie z plikami o objętości do 4GB oraz partycjami do 2TB. exFAT charakteryzuje się także dużo większą prędkością zapisu danych.

Poszerzając metodę licencjonowania Microsoft ma nadzieję na popularyzację stworzonej przez siebie technologii. Firmy, które będą chciały skorzystać z tego systemu plików muszą zapłacić firmie z Redmond 300 tysięcy dolarów (dotyczy to producentów cyfrowych aparatów, kamer wideo czy ramek). W przypadku twórców telefonów komórkowych czy komputerów PC wysokość licencji zależeć ma od ilości produkowanego sprzętu jaki korzystać będzie z tego systemu plików.

Warto zaznaczyć, że exFAT już teraz jest wykorzystywany przez kilku znaczących producentów sprzętu takich jak Sony, Canon czy Sanyo. Również SanDisk wprowadza to rozwiązanie przy produkcji swoich kart pamięci (tworzonych zgodnie ze specyfikacją SDXC).

Microsoft chce popularyzacji exFAT

Źródło: dobreprogramy.pl

[Obrazek: windowsphone_logo.jpg]

11.12.2009 19:19

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook