Odpowiedz

[News] Mac OS X inspiracją dla Windows 7?

 
Admin
Administrator techniczny

Liczba postów: 1.007
Post: #1
Information 

Mac OS X inspiracją dla Windows 7?


Jak możemy przeczytać w niedawnym wywiadzie, jakiego Simon Aldous z Microsoft udzielił magazynowi PCR, gigant z Redmond tworząc Windows 7 wzorował się na interfejsie użytkownika obecnym w systemie operacyjnym Apple.

Aldous zatrudniony w Microsofcie jako Partner Group Manager opisywał w wywiadzie zalety Mac OS X bez ogródek wskazując, na których elementach tego systemu wzorowali się twórcy Windows 7. Ludzie mówią o systemie Apple, iż jest on po prostu fantastyczny, bogaty graficznie i łatwy w obsłudze. Staraliśmy się stworzyć w Windows 7 podobny interfejs, by mógł on pochwalić się takimi samymi cechami - powiedział Aldous odpowiadając na jedno z pytań redaktora.

Na tę dość kontrowersyjną wypowiedź błyskawicznie zareagowała centrala Microsoftu. Na oficjalnym blogu poświęconym systemowi Windows pojawił się wpis, w którym przedstawiciel korporacji dementuje rewelacje jakimi Simon Aldous podzielił się z magazynem PCR. Jak możemy przeczytać,

Aldous nie brał udziału w procesie produkcji Windows 7, toteż nie jest kompetentny by wypowiadać się w kwestii tworzenia interfejsu do tego systemu. Autor wpisu odsyła także zainteresowanych tematem do kilku artykułów poświęconych GUI systemów Windows, z których wynika, że jakiekolwiek zapożyczenia z Mac OS X nie mogą mieć miejsca.

Źródło: dobreprogramy.pl

Mac OS X inspiracją dla Windows 7?

[Obrazek: lobuz.gif]
Windows ❼ Forum

12.11.2009 22:30

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
s_krystian3
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #2

RE: Mac OS X inspiracją dla Windows 7?


ale z linuksa napewno ściągneli z kde

14.11.2009 07:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 0 głosów.

Google
Facebook