Odpowiedz

[News] Finalny VLC 1.0.0 dalej z problemami pod Windows 7

 
Admin
Administrator techniczny

Liczba postów: 1.007
Post: #1
Information 

Finalny VLC 1.0.0 dalej z problemami pod Windows 7


Pojawiła się stabilna wersja 1.0.0 multiplatformowego odtwarzacza oraz serwera multimediów VLC.

VLC w nowej wersji potrafi dekodować dźwięk z ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus. Ulepszono ponadto dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Pojawiła się również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP i RealVideo w kontenerach MKV. VLC posiada również obsługę cyfrowych tunerów telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD.

W nowej wersji wprowadzono również poprawki w dekodowaniu ścieżek dźwiękowych, zakodowanych w systemach 5.1 oraz 7.1 oraz obsłudze plików RealMedia. Użytkownicy wersji linuksowej muszą zwrócić uwagę na usunięcie z projektu pluginów serwerów dźwięku Esound oraz aRts, jak również dodanej obsłudze dźwięku przestrzennego dla serwera PulseAudio. Poprawiono integrację z bibliotekami GTK i Qt. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie VLC.

Niestety, nadal obecny jest problem opisywany przez wielu użytkowników na forum VLC z jakością obrazu pod Windows 7 - w niektórych konfiguracjach, podczas skalowania (np. zmiany wielkości okna odtwarzacza) obraz staje się poszarpany.

Źródło: dobreprogramy.pl

[Obrazek: lobuz.gif]
Windows ❼ Forum

07.07.2009 22:21

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.

Google
Facebook