Odpowiedz

Tryb drzewa | Tryb normalny |
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[News] Facebook, Google i Twitter kontra mowa nienawiści

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1

Facebook, Google i Twitter kontra mowa nienawiści


Mowa nienawiści to prawdziwy problem w Internecie – czując się bezkarni użytkownicy coraz częściej nie zważają na netykietę i wypisują na portalach społecznościowych (i nie tylko) komentarze, które są chamskie i często godzą w godność drugiego człowieka. W sieci coraz częściej organizowane są akcje, których celem jest zwrócenie uwagi na ten problem i próba jego zwalczenia, ale zdecydowanie potrzeba w tym temacie również poważniejszych działań.
Facebook, Google i Twitter kontra mowa nienawiści
Właśnie na coś takiego zdecydowała się trójka internetowych gigantów: Facebook, Google i Twitter. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili oni pilotażową akcję polegającą na wyczyszczeniu swoich usług z treści przesączonych mową nienawiści. Te działania były podejmowane w porozumieniu z niemieckim rządem i dotyczyły niemieckojęzycznych wersji portali, a filtrowanie wpisów i komentarzy miało na celu przede wszystkim zwalczenie rasistowskich nastrojów wyrażanych w związku z uchodźczym kryzysem w Europie.

Napływ uchodźców i imigrantów do Niemiec wywołał wśród mieszkańców sąsiadującego z nami kraju falę buntu i doprowadził do szerzenia treści rasistowskich za pośrednictwem portali internetowych, takich jak Facebook. Niemiecki minister sprawiedliwości, Heiko Maas, powiedział w rozmowie z Reuters, że „niezgodne z prawem wyrażenia, bunty i podżeganie do popełnienia przestępstw, które zagrażają ludziom przekraczają granice swobody wypowiedzi” i że „takie treści muszą być usunięte z sieci”. Zarzucił on także portalom społecznościowym, że nie reagują one odpowiednio szybko. Facebook, Google i Twitter postanowiły jednak odpowiedzieć i zawrzeć porozumienie z niemieckim rządem. Na jego mocy portale zobowiązały się do sprawniejszej identyfikacji i szybszego usuwania tego typu treści.

Rzecznik Facebooka powiedział: „na Facebooku nie ma miejsca na treści takie jak mowa nienawiści czy gloryfikacja i podżeganie do przemocy. Namawiamy ludzi do korzystania z naszych narzędzi do raportowania, jeśli uznają, że treści naruszają nasze standardy i regulamin, abyśmy mogli wszcząć dochodzenie i podjąć szybkie działanie. Większość takich doniesień możemy zweryfikować w ciągu 24 godzin”. Podobnie wypowiedział się rzecznik firmy Google: „jesteśmy zaangażowani we współpracę z rządami i zobowiązujemy się do rozpatrywania większości doniesień w ciągu 24 godzin. Polityka YouTube od dawna zresztą zakazuje mowy nienawiści i ekstremizmu”.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy godzicie się na tę formę cenzury?

Źródło: The Verge, TechCrunch, za: benchmark.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

23.12.2015 06:32

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Wyplewianie nienawiści z Internetu - ci giganci pomogą Portator 0 340 01.06.2016 05:20
Ostatni post: Portator
News Microsoft kontra rząd USA - jest pozew Portator 0 480 17.04.2016 05:37
Ostatni post: Portator
News Konferencja F8 rozpoczęta – oto, jaki będzie Facebook i świat, dzisiaj i jutro Portator 0 387 13.04.2016 05:23
Ostatni post: Portator
News Facebook testuje narzędzie, które pomoże w walce z fałszywymi kontami Portator 0 389 25.03.2016 05:25
Ostatni post: Portator
News Twitter ma już 10 lat! Portator 0 356 22.03.2016 05:55
Ostatni post: Portator
News Facebook zapłaci większe podatki w Wielkiej Brytanii Portator 0 380 06.03.2016 07:28
Ostatni post: Portator
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 5 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook