ZAMKNIJ
Odpowiedz

[News] Czy nadeszła pora na przesiadkę z Windows 7 na "ósemkę"? Niekoniecznie!

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Czy nadeszła pora na przesiadkę z Windows 7 na "ósemkę"? Niekoniecznie!


Stary, poczciwy Windows 7 może być lepszym wyborem niż "ósemka". Dlaczego?
Czy nadeszła pora na przesiadkę z Windows 7 na "ósemkę"? Niekoniecznie!
Zainteresowanie Windows 8 jest takie sobie, a wy zapewne również rozważacie przesiadkę na nowe okienka, zgadza się? Cóż… nie jest to koniecznością. Przynajmniej na razie. Serwis Consumer Reports opublikował kilka powodów, dlaczego warto pozostać przy Windows 7. Ja również mam coś do dodania.

1. Windows 7 jest ciągle dobrym systemem - "siódemka" debiutując na rynku trzy lata temu spotkała się z wielkim aplauzem zarówno użytkowników, jak i prasy branżowej. Czego niestety nie można powiedzieć o Windows 8. I rzeczywiście, Windows 7 był i nadal jest udanym systemem operacyjnym. Ponadto wsparcie dla tej wersji okienek oferowane będzie do 2020 roku, a więc jeszcze macie trochę czasu na przesiadkę.

2. Nie kupujesz tabletu? To się nie przesiadaj - zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę, iż Windows 8 przygotowano przede wszystkim z myślą o ekranach dotykowych. Na tradycyjnych wyświetlaczach obsługa zwykłą myszą komputerową woła czasami o pomstę do nieba. Jeśli więc posiadasz starszy komputer, to Windows 7 wydaje być się lepszym rozwiązaniem.

3. Problemy wieku niemowlęcego - nowy system Microsoftu dopiero co zadebiutował na rynku. Jak zwykle w takich przypadkach bywa musimy na razie liczyć się z pewnymi problemami, z którymi spotyka się każdy nowy system. Windows 8 posiada jeszcze kilka błędów, które zapewne zostaną niedługo wyeliminowane. Najgorszą bolączką są jednak sterowniki do urządzeń. Wiele peryferii komputerowych nie posiada jeszcze zgodnego oprogramowania, a te, których producenci już udostępnili często pozostawiają wiele do życzenia.

4. Zmiany, które niekoniecznie polubisz - Windows 8 jest dosyć rewolucyjnym systemem, zwłaszcza pod kątem interfejsu użytkownika. Tak wielkich zmian nie było od 1995 roku, gdy debiutował Windows 95 z przyciskiem i menu Start. Tym razem Microsoft znowu próbuje przyzwyczaić nas do nowego GUI. Wieloletnim użytkownikom okienek jednak nie jest tak łatwo odnaleźć się na ekranie startowym. Zmiana przyzwyczajeń wymaga nawet kilku tygodni.

Co więc warto zrobić? Oczywiście jeśli ktoś z was chce pozostać przy Windows 7, to nie ma ku temu żadnych przeciwskazań. Z czasem jednak możecie zechcieć przesiąść się na Windows 8. Tak więc możecie zdecydować się na zakup aktualizacji już teraz, gdyż tylko do 31 stycznia 2013 roku możecie zrobić to za jedyne 129 złotych. Potem nowe okienka mogą być znacznie droższe. Oczywiście kupując system teraz wcale nie musicie go instalować. Po prostu zachowajcie klucz produktu, gdyby z czasem coś się wam odwidziało. Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony.

Źródło: Consumer Reports,

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

19.12.2012 17:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
peciaq
VIP

Liczba postów: 5.098
Post: #2

RE: Czy nadeszła pora na przesiadkę z Windows 7 na "ósemkę"? Niekoniecznie!


Ale w serialach i filmach jak pokazują tablet to już na każdym prawie widzę kafelki Uśmiechnięty lokowanie produktu?

[Obrazek: havensygn.jpg]

20.12.2012 01:31

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook