Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Zegar systemowy z sekundami na pasku zadań w Windows 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam pytanko, czy ktoś z Was zna może jakiś działający dodatek do Windows 7, który umożliwia wyświetlanie zegara systemowego, na pasku zadań z sekundami. Ogólnie wiadomo, że Microsoft nie daje takich możliwości w systemie, a nie urządza mnie zegar jako gadżet. Testowałem różne aplikacje typu Tclock itp. ale mimo że się uruchamiają i działają (ale tylko w tle) nie potrafią podmienić zegara.

Liczę na pomoc forumowiczów.

Pozdrawiam
Panel Sterowania > Region i język > Zakładka Formaty > Ustawienia dodatkowe > Zakładka Godzina > Godzina krótka dodajesz ":ss"
Hmmm sposób nie działa Smutny
Dzięki za odpowiedź, ale potwierdzam, że sposób niestety nie działa - chyba że trzeba zrobić coś jeszcze? Nawet w wspomnianej zakładce jest podane, że ":ss" dotyczy jedynie godziny długiej.
Ma ktoś może jakieś inne sugestie?
Przekopiowałem (bez instalacji) TClock ze starego komputera do Win 7 i pięknie wyświetla sekundy. Jedynie nie synchronizuje czasu z internetem. Ale to robi system
Również bardzo by mi zależało na zmianie zegara systemowego, tak aby wyświetlał sekundy i najlepiej także dzień tygodnia. Niestety próbowałam już dwóch różnych wersji tego TClock i nie działają. Tzn. jest tak jak opisał badi - aplikacja niby jest uruchomiona, ale na pasku nic się nie pokazuje. Czy zna ktoś jakąś działającą, darmową aplikację, która zastąpi zegar systemowy i wyświetli mi na pasku dzień tygodnia i sekundy lub zmusi do tego zegar systemowy?
Może nie zastąpi zegara systemowego,ale ma wszystko co potrzeba.Cwaniak
Autorem jest Automizzer Administrator forum WindowsMX.
A oto jego inne prace.
http://forum.windowsmx.pl/automizzer.html
http://imageshack.us/a/img826/282/p33t.png

http://www.mediafire.com/download/2422lj...ock2.2.zip
Tylko czy ten zegar pojawi się na pasku zadań w miejscu systemowego? Bo właśnie w tym cały problem. Darmowych zegarów na pulpit jest cała masa, a mi właśnie chodzi o zegar, który będzie się wyświetlał na pasku zadań. Jeśli ten tak działa, to chętnie skorzystam, ale wolę najpierw się dowiedzieć, co instaluję.
Niestety jest on na pulpit.Smutny
[Obrazek: 5215df605ff2818cm.jpg]
To może chociaż ma opcję "zawsze na wierzchu"?
Tylko to co ma w opisie.

A oto co potrafi:
- Normalnie wyświetla:
• godzinę : w formacie 'godziny : minuty : sekundy'
• datę - w formacie 'dzień tygodnia, dzień miesiąc rok' - jeśli jest za długa to się przewija
• tydzień roku
• dzień roku
- Po najechaniu na dolną lub górną belkę wyświetla:
• Porę roku - umowną/kalendarzową - po tym jaka ostatnio pogoda za oknem warto rzucić okiem czy to na pewno lato :roll:
• Znak zodiaku - w każdej gazecie z horoskopem i na każdej stronie z horoskopami daty znaków są inne :| więc zaufałem wikipedii
• Liczbę dni pozostałych do końca roku
- Po podwójnym kliknięciu w środkową belkę czasu otwierają się właściwości daty/godziny.
No fajne ma opcje, ale mi najbardziej chodzi o to, żeby widzieć tą datę i godzinę bez klikania w "pokaż pulpit", bo na pulpicie praktycznie nic nie mam i na okrągło mam otwarte okno przeglądarki lub programu do grafiki Smutny
Wypróbowałam jeszcze jakiś Free Desktop Clock, ale jest to samo, co z TClock. Może dlatego, że system 64 bitowy?

@Edit

Znalazłam zegar na Windows 7 64bit z opcją zawsze na wierzchu. Można w nim ustawić dowolną czcionkę w dowolnym kolorze i rozmiarach oraz dowolny format daty i godziny. Udało mi się ulokować go na pasku zadań przy zegarze systemowym (można przeciągnąć myszą w dowolne miejsce) i ustawić aby wyświetlał tylko te brakujące w zegarze systemowym sekundy oraz dzień tygodnia, a wygląda to tak:
[Obrazek: 739zrzut00104.png]

i moje ustawienia, dające powyższy efekt: http://wgrywacz.pl/images/117zrzut00105.png

Aplikacja zwie się DS Clock, do pobrania tutaj
Ja myślę nad zrobieniem takiego czegoś ;D.
Zobaczymy jak mi wyjdzie Cwaniak.
Dobre beabea! Uśmiechnięty Nie będę już musiał szukać minutników online żeby ugotować dobrze jajka na miękko Zacieszacz
Zegar odtwarza też dźwięki. Można sobie wybrać własny, dowolny dźwięk, inny dla pełnej godziny, inny dla w pół do, inny dla kwadransów. Oczywiście można odznaczyć tę opcję albo wybrać odtwarzanie dźwięku np. tylko dla pełnej godziny (ja sobie ustawiłam pohukiwanie sowy - dźwięk systemowy z jakiegoś starego Windowsa Cwaniak )
Ogólnie aplikacja jest bardzo lekka i prosta w obsłudze.

(19.04.2012 23:02)DamiaX napisał(a): [ -> ]Ja myślę nad zrobieniem takiego czegoś ;D.
Zobaczymy jak mi wyjdzie Cwaniak.
Chętnie wypróbuję Uśmiechnięty
beabea
Program od Ciebie jest bardzo fajny. Po ustawieniu czcionki Segoe UI wygląda, jakby był zintegrowany z systemem. Uśmiechnięty
[Obrazek: zegar.jpg]
Faktycznie, ta czcionka lepiej pasuje niż Arial. Nie wiedziałam, że to ma być właśnie Segoe UI i ustawiłam tak na oko. Niestety pomysł ma też swoje wady. Kiedy oglądam coś na pełnym ekranie, np. film i pasek wraz z zegarem systemowym znikają, dzień tygodnia i sekundy są nadal wyświetlane na wierzchu, co dość dziwnie wygląda. Mi to właściwie nie przeszkadza, ale zaletą nie jest. Poza tym, kiedy dzień tygodnia się zmienia, litery i cyfry wyświetlane przez DS Clock'a mogą lekko się przesunąć, bo Cz zajmuje ciut więcej miejsca niż np. Pt. Przynajmniej tak się działo, gdy był ustawiony Arial. Może teraz będzie lepiej. W każdym razie przesuwanie cyferek raz na dobę również nie jest jakąś dużą uciążliwością, ale może jeszcze ktoś znajdzie lepsze rozwiązanie Uśmiechnięty
(20.04.2012 11:03)beabea napisał(a): [ -> ]Poza tym, kiedy dzień tygodnia się zmienia, litery i cyfry wyświetlane przez DS Clock'a mogą lekko się przesunąć, bo Cz zajmuje ciut więcej miejsca niż np. Pt. Przynajmniej tak się działo, gdy był ustawiony Arial.
Jeśli tak się dzieje to spróbuj zaznaczyć opcję "Lock right border". Cwaniak
Rzeczywiście, teraz już się nie przesuwają. Dzięki za poradę Uśmiechnięty
Przekierowanie