Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Po wlaczeniu komputera wyswietla sie komunikat, chyba o oc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, znow spotkal mnie problem z komputerem. Chcialem rano go wlaczyc, ale monitor nie wykrywal sygnalu. Odpialem komputer, posprawdzalem wszystko, odpialem i wpialem kabel od monitora. Po tym, podlaczylem komputer do pradu i go wlaczylem. Odpalil, ujrzalem logo plyty glownej a pozniej pewien komunikat... Zrobilem jego zdjecie, wiec zaraz wrzuce to zdjecie tutaj.
https://imageshack.us/i/pdpy7129j
Dziwne, oc nie robilem, ani nic. Siedzi mi juz na tym od 25 minut. Ostatnio byla naprawiana plyta glowna, po prostu caly czas cos siada w tym komputerze :-(.

CPU :Intel pentium dual core E2180 2.00
GPU : Nvidia GeForce 7600GS
RAM : 2 GB
Plyta Glowna : MSI MS-7360
HDD : Dwa dyski, jeden seagate desktop HDD 1TB,drugi samsung 500 GB, kazdy oczywiscie pod SATA.
Jak widac komputer nowy nie jest, ale jednak dziala, nawet idzie na nim w cos pograc. Przepraszam za wszelki brak polskich liter klawiatura w telefonie nie chce wspolpracowac :-|
Ja się nie dziwię iż ciągle tam coś siada ponieważ to jest technologia z roku 2006 a zakładając, że został kupiony nawet te 2 lata później jako nowy to już szmat czasu. Nic nie jest wieczne. Nie wiem co było przedmiotem naprawy i jakie wcześniej miała symptomy. Niemniej ten komunikat oznacza iż stockowe parametry zostały przekroczone niebezpiecznie (szyna fsb). Proszę wyjąć zasilanie z kabla zasilacza. Zastosować procedurę clear cmos wyjmując baterię CR2032 na te kilkanaście minut do całkowitego zaniku napięcia na płycie. Po włożeniu i uruchomieniu odpalić bios, ustawić domyślne ustawienia, ustawić datę/czas, sprawdzić z którego dysku ma następować boot.
Jeżeli dalej będzie strzelać nieoczekiwanie focha to proszę wymienić płytę na tym sockecie LGA775 na coś innego używanego niekoniecznie tego producenta czy wręcz dokładnie tej samej płyty z obsługą DDR2 i chipsetem intela (obecnie P35).
Przekierowanie