Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •

Pełna wersja: Integracja Service Pack 1 z plikami instalacyjnymi Windows 7 (tutorial)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

slawektor

Gdy tylko pojawia się kolejny Service Pack do systemu Windows, gorącą kwestią staje się integracja dodatku z oryginalnymi plikami instalacyjnymi. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu po instalacji, bo instalowany system od razu na wstępie posiada już najnowszy Service Pack.

Do operacji integracji SP1 będziemy potrzebować:

● płytę instalacyjną z systemem Windows 7 lub obraz ISO
● plik instalacyjny dodatku Service Pack 1
● narzędzie RT 7 Lite (Slipstream) aktualnie wersja RT Se7en Lite - Beta (build 2.6.0) Windows 7, Windows Vista x86
● około 10 GB wolnej powierzchni na dysku twardym komputera
● Podczas pracy RT7L warto wyłączyć monitorowanie plików przez program antywirusowy

Uwaga
Przeprowadzenie integracji Service Pack 1 dla systemu x64 (64-bitowego) nie będzie możliwe jeśli pracujemy na systemie x86 (32-bitowym) W takim przypadku proces integracji należy przeprowadzać w systemie 64-bitowym.
RT Se7en Lite - Beta (build 2.6.0) Windows 7, Windows Vista x64

Uruchamiamy program RT 7 Lite i z menu Home wybieramy opcję Browse:

[Obrazek: 32735598.png]

Wskazujemy napęd DVD z płytą instalacyjną lub plik obrazu Windows 7.

[Obrazek: 22510522.png]

Po chwili rozpocznie się proces kopiowania zawartości płyty na dysk twardy, do ustalonej przez nas lokalizacji.

Po zakończeniu kopiowania plików instalacyjnych Windows 7 program wyświetli monit z pytaniem o to czy chcemy scalić dodatek Service Pack z dyskiem. Zaznaczamy opcję Slipstream Service Pack i klikamy OK.

[Obrazek: 63205060.png]

W nowym oknie zobaczymy informację o wybranym systemie operacyjnym Windows 7, wersji, języku oraz architekturze. Wskazujemy lokalizację pobranego pliku z dodatkiem Service Pack (przycisk Browse) i potwierdzamy kontrolką Start.
(w zależności od komputera proces integracji może potrwać od 20 minut do ponad 1 godziny)

[Obrazek: 78764820.png]

Po zakończeniu procesu scalania zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem. Następnie naciskamy kontrolkę Proceed
co spowoduje przygotowanie i zapisanie obrazu ISO z nowym Windows 7 SP1. Można oczywiście nagrać tak przygotowany system na płytę DVD wybierając w programie RT7L opcję ISO-Bootable.
Niestety żaden z podobnych programów (RT 7 Lite też) nie działa na Windows XP SP3 Smutny Akurat dzisiaj namieszałem ostro w rejestrze Windows 7, system nie wstawał a przywrócenie z ptk przywracania też nie było możliwe. Odpaliłem XP na starym dysku Ata (zawsze go mam na czarne godziny Zacieszacz) i przy okazji chciałem zintegrować już do mojej 7 dodatek SP1 i kilka programów. Niestety program "pluje się" o brak frame worka w wersji 3.5 chociaż jest zainstalowany. A szkoda, bo znowu będę musiał czekać około godziny na pobranie wszystkich updatów z WU.
Znałam, ale i tak dziękuję, u mnie osobiście wszystko działa jak powinno
(27.02.2011 17:38)ihatebuffering napisał(a): [ -> ]Niestety żaden z podobnych programów (RT 7 Lite też) nie działa na Windows XP SP3 Smutny Akurat dzisiaj namieszałem ostro w rejestrze Windows 7, system nie wstawał a przywrócenie z ptk przywracania też nie było możliwe. Odpaliłem XP na starym dysku Ata (zawsze go mam na czarne godziny Zacieszacz) i przy okazji chciałem zintegrować już do mojej 7 dodatek SP1 i kilka programów. Niestety program "pluje się" o brak frame worka w wersji 3.5 chociaż jest zainstalowany. A szkoda, bo znowu będę musiał czekać około godziny na pobranie wszystkich updatów z WU.

Gratuluje masz bardzo szybkiego neta człowieku w 1H? mi akutalizacje pobierały się 7H rzecz biorąc Zacieszacz
Hehe, ja podczas pobierania apdejtów ^^ instaluje resztę softu, konfiguruję system i po około godzinie robię skumulowany "Uruchom ponownie później" Zacieszacz A net to 6 i 12 Mbitów.

Właśnie zintegrowałem SP1, trwało prawie godzinę Zadowolony Teraz jeszcze będę przez ten program wgrywał wszystkie programy jakich używam, powyłączam zbędne usługi, stworzę obraz i przetestuję na wirtualnej maszynie. Jestem ciekawy czy wszystkie programy zintegrowane od obrazu będą już zainstalowane i gotowe do użycia po instalacji systemy z takiego obrazu.
ihatebuffering, to mam wielką prośbę, daj znać jak już przetestuje jak to jest z tymi programami Cwaniak)

Dzięki z góry
Testował ktoś ten sposób ?
(28.03.2011 00:38)Piospi napisał(a): [ -> ]testował ktoś ten sposób ?

Tak ja, działa wszystko jak powinno, nie ma żadnego problemu
U mnie po zintegrowaniu:

- SP1
- paczce języka polskiego
- wyłączeniu kilku usług
- jeszcze kilka "ulepszeń" optymalizacyjnych
- wgraniu kilku programów w celu integracji ich z obrazek

obraz tworzył się ponad godzinę jak nie 2. Próbowałem zainstalować system z tego obrazu na wirtualu, ale zaraz na starcie przy lista wyboru systemu była pusta i wyskakiwał błąd, chociaż obraz zajmował około 1GB więcej, więc coś się musiało "zintegrować". Program robi wszystko strasznie wolno. 2 raz nie miałem na to czasu.
Przekierowanie